zamknij

Archiwum biegu

Korona Dąbrówki 2019

Wyniki

Korona Dąbrówki 2018

Wyniki

Korona Dąbrówki 2017

Niedziela 28 maja 2017 roku była wyjątkowa dla wielu osób. Począwszy od najmłodszych biegaczy, przez ich starszych kolegów, koleżanki, dorosłych zawodników, miłośników nordic walking, współorganizatorów, sponsorów, wolontariuszy kończąc na  pracownikach GOSiR w Dopiewie - sprawcach całego zamieszania :) Co było przyczyną? Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki, organizowany już po raz siódmy na terenie lasów palędzko - zakrzewskich.

 Impreza rozpoczęła się od rejestracji najmłodszych uczestników biegu. W zależności od wieku i płci dzieci podzielone zostały łącznie na 16 kategorii. Rozpiętość wiekowa wynosiła od 17 miesięcy do 15 lat. Naszą uwagę przykuła pewna kilkunastomiesięczna dama w pięknej sukience i numerem startowym na plecach oraz 5 letnia dziewczynka o imieniu Dąbrówka. Starty poszczególnych kategorii rozpoczęły się o godzinie 10:15 i trwały do godziny 11:40. Łącznie zarejestrowano 421 młodych biegaczy. Zwycięzcami w najmłodszych kategoriach wiekowych zostali wszyscy. Młodzi sportowcy, w zależności od wieku, musieli pokonać dystans od 200 do 1000m. Emocji nie było końca, radość, płacz oraz doping rodziców i dziadków tworzyły wspaniałą atmosferę. Każdy, kto wystartował otrzymał na mecie pamiątkowy medal.

Po zaciętej rywalizacji najmłodszych, o godzinie 12:00, przyszedł czas na start główny VII Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki. Dystans tradycyjnie wynosił 10km. Trzy minuty później na trasę wyszli chodziarze nordic walking, których celem było pokonanie 7,5km.  Jako pierwszy na metę spośród biegaczy dotarł Dariusz Jankowski z Poznania z czasem 0:37:08, 40 sekund później Adrian Graczyk (0:37:48), trzecie miejsce z czasem 0:38:01 zajął mieszkaniec naszej Gminy - Łukasz Ludwiczak ze Skórzewa. Warto wspomnieć, że Adrian Graczyk w zeszłym roku był trzeci, a w latach 2014-2015 plasował się na najwyższym podium biegu. Wśród kobiet najszybszą okazała się Alicia Diago (0:41:35), druga linię mety przekroczyła Anna Maria Majek z Dąbrówki (stypendystka sportowa Gminy Dopiewo na co dzień uprawiająca wioślarstwo) z czasem 0:42:00, na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Wawrzyniak z wynikiem 0:43:24. Po wyłonieniu pierwszych trójek biegaczek i biegaczy przyszedł czas na chodziarzy nordic walking. W tej kwestii obyło się bez większego zaskoczenia, po raz siódmy z rzędu koronę Księżnej Dąbrówki do Gubina zabrał Ireneusz Lubiatowski. Jest on niepokonany od początku istnienia imprezy. W tym roku trasę 7,5km pokonał z czasem 0:45:48. Zaledwie 4 sekundy później linię mety przekroczył Roman Woroch - mieszkaniec Dopiewa (0:45:52). Trzecie miejsce w kategorii mężczyzn zajął Paweł Kromski (0:50:53). Spośród kobiet najlepszą okazała się Agnieszka Mielecka (0:49:34), która rok temu również nie miała sobie równych. Druga na mecie zameldowała się Liliana Kasprzyk z rezultatem 0:52:15, natomiast trzecia była Beata Falkowska (0:53:57).

Po dekoracji ukoronowani zawodnicy – zwycięzcy klasyfikacji generalnych (Alicia Diago, Dariusz Jankowski, Agnieszka Mielecka i Ireneusz Lubiatowski) wyruszyli do lasu w celu tradycyjnego posadzenia drzewa.

Oczywiście na mecie wszyscy sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, których unikatowy rewers dotyczył w tym roku bezpośrednio miejscowości Dąbrówka, a  konkretniej ilości jej mieszkańców na przestrzeni lat. Medal, który jednocześnie jest „ogniwem” korony Dąbrówki (pięć startów) będzie w takim kształcie rozdawany do X edycji biegu. Na jedenastą edycję w 2021 roku postaramy się zaskoczyć uczestników czymś nowym. Dodatkowo, podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii, do pakietów startowych zamiast koszulki, dołączony był ręcznik kąpielowy, który przypadł do gustu wielu osobom. Ponadto zawodnicy, którzy osiągnęli łączną liczbę 5 startów nagrodzeni zostali unikalnym złotym dukatem.

W VII Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki łącznie wystartowało pół tysiąca biegaczy 
(z czego 494 ukończyło bieg) i 133 chodziarzy nordic walking, co daje łączną liczbę 627 dorosłych zawodników. Niezwykle ważnym jest fakt, że ok. 50% wszystkich biorących udział to mieszkańcy Gminy Dopiewo. Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, co bardzo motywuje do organizacji kolejnych edycji. Nabiera coraz bardziej pokoleniowego charakteru. Często obserwujemy rodzinne zmagania dzieci, ich rodziców i dziadków co sprawia, że bieg o koronę księżnej Dąbrówki to dobra lekcja wychowania w kulturze fizycznej

Mamy nadzieję, że nasza impreza sportowa podobała się zarówno starszym jak i młodszym. Kobietom i mężczyznom. Miłośnikom biegania i marszu nordic walking. Zawodnikom i kibicom.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy widząc słabnących na trasie kolegów i koleżanki udzielali im pomocy przed przybyciem służby medycznej.  Jesteśmy przekonani, że wszyscy (organizatorzy i uczestnicy)  zebraliśmy spore doświadczenie startu w "tropikalnych warunkach"

Do zobaczenia 27 maja 2018 roku. 

Wyniki

Korona Dąbrówki 2016

Wyniki

Zdjęcia

Korona Dąbrówki 2015

Ostatnia niedziela maja i pierwsze korony Dąbrówki skompletowane. Podczas V biegu o koronę księżnej Dąbrówki wystartowało ponad pół tysiąca uczestników biegu i marszu nordic walking oraz blisko 400 dzieci.

Emocji wśród najmłodszych nie brakowało. Radość zwycięzców przeplatała się ze łzami pokonanych lub tych po upadku. Na szczęście obyło się bez większych kontuzji.

Biegacze i chodziarze, którzy skompletowali koronę z pięciu medali otrzymali złoty dukat Dąbrówki. Teraz pora zbierać dukaty. Każde pięć startów to dukat.

Wśród tegorocznych zwycięzców na wyróżnienie zasługuje chodziarz nordic walking – Ireneusz Lubiatowski z Gubina, który zwyciężył w Dąbrówce po raz piąty.

Ubiegłoroczne zwycięstwo powtórzył także biegacz - Adrian Graczyk z Poznania. Zwycięskiej korony z 2014 nie obroniła natomiast Iliana Jopek – Lubik. Musiała uznać wyższość Justyny Papież z Jarocina, która wynikiem 41.10 ustanowiła nowy rekord trasy wśród pań.

Własny rekord o blisko 1,5 sekundy poprawiła Anna Zaczyńska z Lubina, wygrywając tym samym rywalizację pań nordic walking drugi rok z rzędu.  

Medale i nagrody wręczali Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała, Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński, Prezes Linea developer Paweł Matuszek Prezes ZUK Dopiewo Karol Beszterda, Radni i Sołtysi gminy Dopiewo.

Warto wspomnieć, że oprócz samej rywalizacji, bieg o koronę księżnej Dąbrówki ma również oprawę historyczną. Księżna wraz z wojem ubrani w historyczne stroje dodawali klimatu dawnych czasów. Inny w stosunku do lat wcześniejszych był również moment startu. Odczytana odezwa księżnej do zawodników, mówiąca o złotych dukatach oraz wystrzał z armaty pozwolił biegaczom i chodziarzom wyruszyć na trasę.

We współpracy z Nadleśnictwem Konstantynowo jak co roku zwycięzcy biegu i marszu nordic walking posadzili „swoje” drzewo w lesie Dąbrówki.

Organizator biegu – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie dziękuje za współpracę wszystkim współorganizatorom, sponsorom, wolontariuszom podczas tegorocznej imprezy i zaprasza do współpracy w 2016 roku.

Owocna współpraca w tym roku była z: Urząd Gminy Dopiewo, Linea Developer, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Konstantynowo, Rada Sołecka Sołectwa Dąbrówka, Zakład Usług Komunalnych w Dopiewie, Straż Gminna Gminy Dopiewo,  OSP Zakrzewo, Firma Lajkonik , Decathlon Komorniki, Leroy Merlin Komorniki, Gimnazjum Dopiewo, systemie.pl, Good Food products, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dąbrówka, Reka Rubber Polska. Patronat medialny – Nasz Głos Poznański.

Wyniki

Zdjęcia

Korona Dąbrówki 2014

W niedzielę, 25 maja 2014 roku odbyła się czwarta edycja biegu o koronę księżnej Dąbrówki.

W tym roku, uruchomiona została niezależna strona internetowa biegu /www.koronadabrowki.pl/, na której znalazły się wszystkie niezbędne informacje dot. biegu, formularz zapisów oraz archiwum wcześniejszych edycji.

Zapisy do biegu uruchomione zostały 1 marca 2014 roku z limitem 400 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking. W związku z dużym zainteresowaniem biegiem, w kwietniu zwiększony został limit uczestników do 500 osób. Ten został osiągnięty już 12 maja. (dwa tygodnie przed startem).

W międzyczasie prowadzone były rozmowy ze współorganizatorem biegu, partnerami, firmami i instytucjami współpracującymi przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Zawody rozpoczęły się od biegów dziecięcych i młodzieżowych. Najliczniejszą kategorią była najmłodsza, (dzieci do 6 roku życia). Wystartowało w niej 189 małych biegaczy. Niewiele mniej bo 130 osób wystartowało w następnej kategorii 7-8 lat. Łącznie do piętnastego roku życia w biegach wzięło udział 471 zawodników i zawodniczek. Wszyscy na mecie otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsze trójki poszczególnych biegów (w podziale chłopiec/dziewczynka) nagrodzone zostały dodatkowo upominkami na podium.

Po zakończeniu imprezy dla dzieci, do rywalizacji stanęły osoby dorosłe. Punktualnie o g. 12.00 wystartowała grupa biegaczy na dystans 10 kilometrów, pięć minut później na trasę liczącą 7,5 kilometra wyszli chodziarze nordic walking.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Adrian Graczyk z Czarnkowa, przed Dominikiem Włodarkiewiczem z Poznania i Piotrem Majłowskim z Gorzowa Wielkopolskiego.

Wśród Pań, w biegu najszybsza była zeszłoroczna zwyciężczyni Iliana Jopek Lubik z Lubonia. Drugie i trzecie miejsce (tak samo jak rok temu) zajęły w kolejności Anna Ranoszek z Dąbrówki oraz Agata Świątek z Opalenicy.

Rywalizację nordic walking wśród mężczyzna wygrał po raz czwarty Ireneusz Lubiatowski z Gubina. Drugi był Krzysztof Skiba z Wałbrzycha, trzeci Mieczysław Andrzejewski z Czempinia. Najlepsze panie to Anna Zaczyńska z Lubina oraz dwie poznanianki, w kolejności Beata Wilczyńska oraz Beata Falkowska.

W tym roku pobito dwa rekordy trasy i były to rekordy stanowione przez kobiety. Zarówno w biegu jak i nordic walking.

Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej oraz kategoriach wiekowych, którzy stanęli na podium otrzymali karty upominkowe oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo wyróżnieni zostali najszybsi mieszkańcy gminy Dopiewo w biegu i marszu nordic walking, najszybsi mieszkańcy osiedli budowanych przez Linea spółka z o.o. oraz najstarsi uczestnicy zawodów.

Nowością w tym roku była również rywalizacja Endomondo. Osoby, które w okresie od 04.03. do 19.05.2014 przygotowując się do startu przebiegły lub przeszły z kijami najwięcej kilometrów miały zapewniony udział w biegu bez dokonywania opłaty. Rekordzistą okazał się biegacz, który w 77 dni pokonał dystans 1021,47 km.

W sumie metę osiągnęło 460 biegaczy oraz 138 chodziarzy nordic walking. Wszyscy w pakietach startowych otrzymali pamiątkową koszulkę, upominki od partnerów biegu oraz pamiątkowy medal.

Z biegu powstały materiały telewizyjne emitowane w wiadomościach sportowych TVP 3 Poznań oraz w programie TVP 1, prowadzonym przez redaktorów Macieja Kurzajewskiego i Przemysława Babiarza „Biegajmy razem” (drugi sezon odcinek 5 z dnia 1 czerwca 2014). Patronat medialny nad biegiem miał „Nasz Głos Poznański”.

Wyniki

Zdjęcia

Korona Dąbrówki 2013

Chyba wszystkim jest znane powiedzenie: sport to zdrowie. Z takiego samego założenia wyszli chyba uczestnicy niedzielnego „Biegu o koronę Dąbrówki”, którzy licznie zgromadzili się na starcie.

Jeśli ktoś sądził, że dość przeciętna pogoda odstraszy miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, to był w wielkim błędzie. Od samego rana można było zaobserwować długie kolejki chętnych do rejestracji na zawody wśród najmłodszych. Łącznie w biegach na 200, 400, 800 i 1000 metrów wystartowało kilkaset dzieci i młodzieży. To był jednak dopiero początek. Prawdziwe emocje miały miejsce kilkanaście minut po zakończeniu rywalizacji na krótszych dystansach. O godzinie 12.00 blisko 350 biegaczy wyruszyło na leśną dziesięcio kilometrową trasę. Na szczęście zawodnicy nie kazali kibicom długo czekać. Już po 35 minutach wyjaśniło się kto zwyciężył. Jako pierwszy linię mety minął Hubert Lechniak z Buku. Na trasie stoczył on pasjonujący pojedynek z Piotrem Szydłowskim z Promienka. Przez większość dystansu obaj zawodnicy biegli łeb w łeb. Dopiero w końcowej fazie temu pierwszemu udało się osiągnąć bezpieczną przewagę, która pozwoliła mu na końcowy triumf. Natomiast na najniższym stopniu podium, ze stratą blisko 2 minut do zwycięzcy, stanął Kuśnierz Paweł z Kaźmierza.

Wśród pań nie do pokonania okazała Liliana Jopek-Lubik, która dobrych kilka lat temu udanie prezentowała się na polskich arenach lekkoatletycznych. Dziś o ponad minutę wyprzedziła Annę Ranoszek z Dąbrówki z Drużyny Szpiku. Tuż za nią uplasowała się 20 letnia Agata Świątek z Opalenicy.

W międzyczasie na trasę wystartowało ponad 100 chodziarzy nordic walking. Tempo od samego początku było piekielnie mocne, a efekty widać w postaci końcowych rezultatów. Wśród panów ze sporą przewagą zwyciężył Ireneusz Lubiatowski z Gubinia, który tym sposobem obronił tytuł sprzed roku i dwóch lat. W tegoroczne edycji był o ponad 2 minuty lepszy od Ryszarda Dembkowskiego z Torunia oraz Mieczysława Andrzejewskiego z Czempinia. W rywalizacji pań z bardzo dobrej strony pokazała się 21 letnia Beata Wilczyńska, a jej czas 51:18, nie był wcale dużo słabszy od najlepszych mężczyzn. Z ponad minutową stratą na metę doszły Lilianna Kasprzyk oraz Małgorzata Dekiert – Adamska.

Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale oraz księżna Dąbrówka, która z wielką chęcią pozowała do zdjęć. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali cenne nagrody rzeczowe, które z pewnością wynagrodzą trudy podczas zmagań zarówno biegaczy, jak i chodziarzy nordic-walking. Na mecie na zawodników czekało smakowite spaghetti.

Rosnąca frekwencja uczestników dowodzi, że „bieganie po miękkim” w otoczeniu majowej zieleni ma coraz większą rzeszę zwolenników.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za udział, kibicom za gorący doping a współorganizatorom i partnerom biegu za obecność. Do zobaczenia za rok.

Marcin Napierała

Dyrektor

Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie

Wyniki

Korona Dąbrówki 2012

Biegacze i chodziarze, walczący o zwycięstwo w Biegu o Koronę Dąbrówki, już po raz drugi zgromadzili się w podpoznańskiej Dąbrówce. Podczas zawodów, zorganizowanych 27 maja przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie oraz firmę Nickel Development, obecnych było ok. 700 osób. Zawodnicy to nie tylko mieszkańcy gminy Dopiewo, ale również zawodnicy z Warszawy, Łagowa Lubuskiego, Gubina, Wrześni Gostynia, Szczecina, Kołobrzegu.

Do Dąbrówki przybyło o ok. 70 więcej uczestników niż podczas ubiegłorocznego biegu, w którym wystartowało łącznie 630 osób. W biegu głównym wzięło udział 236 biegaczy, którzy zmierzyli się na dystansie 10 km. Dla chodziarzy przygotowano trasę o długości 7,5 km. Konkurencja zgromadziła 84 sympatyków marszu z kijkami. Podobnie jak w zeszłym roku, najliczniej na starcie stawiły się dzieci i młodzież. Ponad 350 najmłodszych zawodników zmagało się z dystansem od 200 do 1000 m.

Druga edycja biegu zgromadziła łącznie ok. 700 osób! Uczestnicy zawodów, jak i kibicujące im rodziny i przyjaciele, mogli skorzystać z terenów rekreacyjnych i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu – mówi Marcin Napierała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie, organizatora imprezy. – Cieszymy się, że mieszkańcy naszej gminy i jej okolic tak chętnie uczestniczą w inicjatywach sportowych, wybierając aktywne formy wypoczynku – dodaje.

Zwycięzcami biegu głównego okazali się Maciej Muślewski z Włościejewek z czasem 00:36:03 oraz Anna Ranoszek z Dąbrówki 00:45:54. Najlepszy czas na trasie nordic walkingu uzyskali natomiast Ireneusz Lubiatowski z Gubina 00:47:02 oraz Katarzyna Augustyn z Poznania 00:52:20 Tak jak podczas ubiegłorocznych zawodów, zwycięzcy zasadzili symboliczne drzewko, a dodatkowo zostali także ukoronowani. Dla uczestników wszystkich konkurencji przygotowano pamiątkowe medale, z których już po pięciu startach można złożyć dużą Koronę Dąbrówki.

Dla najmłodszych uczestników zawodów organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych aktywności. Oprócz rywalizacji sportowej dzieci mogły zagrać w edukacyjne gry planszowe. Do Dąbrówki przybyły w niedzielę całe rodziny, tworząc niesamowitą atmosferę zawodów – opowiada Agata Olszyńska z firmy Nickel Development, współorganizatora biegów. – Wielkopolanie ponownie pokazali, że cenią sobie aktywne formy spędzania czasu oraz dobrą zabawę w myśl zasady fair play. Wierzymy, że za rok ponownie spotkamy się z nimi na starcie – mówi.

Bieg o Koronę Dąbrówki zorganizowany został z inicjatywy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie oraz firmy Nickel Development. Partnerami imprezy były Lasy Państwowe, Rada Sołecka Sołectwa Dąbrówka, sklep sportowy ENDU SHOP ze Skórzewa, OSP Zakrzewo, ZUK Dopiewo, Decathlon Swadzim oraz firma PASO.

Wyniki

Korona Dąbrówki 2011

Ponad 600 osób wzięło udział w pierwszej edycji Biegu o Koronę Dąbrówki. 29 maja 2011 w podpoznańskiej Dąbrówce stawili się biegacze i sympatycy marszu z kijkami. Zwycięzcy
w głównych zawodów zasadzili drzewa z okazji przypadającego w tym roku Międzynarodowego Roku Lasów.

Zawody podzielone były na trzy części. Na starcie biegu głównego stawiło się 205 zawodników, a w konkurencji nordic walking wzięło udział 79 miłośników spacerów z kijkami. Na specjalnych dystansach od 200 metrów do 1 km biegały dzieci. W tej części zawodów wzięło udział 351 maluchów. Emocji nie brakowało – często z razem z dziećmi trase przebiegali rodzice. Po biegu dziećmi zaopiekowały się „ciocie” z przedszkola Zaczarowany Park w Złotnikach – były eksperymenty fizyczne, lepienie z masy solnej, malowanie medali i zabawy z chustą.

Ogromny podziw wszystkich uczestników wzbudziała najstarsza uczestniczka zawodów Pani Stanisława Mańczak z Dopiewa. Miała 71 lat i wzięła udział w marszu nordic walking.

Szacujemy, że lasy podpoznańskiej Dąbrówki i Zakrzewa gościły blisko 1000 osób – zawodników i kibiców - mówi Marcin Napierała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie, organizator zawodów. – W sumie we wszystkich konkurencjach Biegu o Koronę Dąbrówki wzięło udział ponad 600 osób. Nie spodziewaliśmy się aż tak wielu chętnych. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Do rejestracji ustawiały się długie kolejki.

Uczestnikami byli głównie mieszkańcy powiatu poznańskiego – Poznania, Dopiewa, Lubonia, Komornik, Biskupic i innych okolicznych gmin. Pojawili się też biegacze ze Żnina, Torunia, a nawet z Częstochowy.

Organizując bieg w Dąbrówce chcieliśmy zachęcić mieszkańców do wyjścia z domu i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Lasy w tej okolicy to dobre miejsce do aktywnego wypoczynku. Wielkopolanie nie zawiedli, tłumnie stawili się na stracie biegu– mówi Agnieszka Węgrowska z Nickel Development, współorganizatora biegu. – Atmosfera całego wydarzenia była niesamowita – tu naprawdę nie chodziło o rywalizację, ale świetną zabawę.

Bieg główny odbył się na trasie 8,6 km. Najlepsze czasy uzyskali: polska wioślarka Magdalena Kemnitz z Poznania (czas: 33:44, prędkość: 15,319 km/h) oraz Krzysztof Górny z Kalisza (czas: 29:02, prędkość: 17,773 km/h). Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs nordic walking na trasie 7,4 km. W kategorii kobiet i mężczyzn zwyciężyli odpowiednio Małgorzata Augustyn z Lubonia (czas: 53:51, prędkość: 7,131 km/h) oraz Ireneusz Lubiatowski z Gubina (czas: 49:30, prędkość: 7,765 km/h). Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale.

Dodatkową atrakcją było zasadzenie drzew przez zwycięzców poszczególnych konkurencji. – W tym roku przypada Międzynarodowy Rok Lasu. Chcieliśmy zwrócić na to uwagę uczestników zabawy i zachęcić ich nie tylko do zdrowego trybu życia, ale także do dbania o środowisko. Sadzenie drzew powtarzać będziemy co roku podczas kolejnych edycji zawodów, aby nie zabrakło miejsca, w którym będziemy mogli się spotykać na takich imprezach – dodaje Marcin Napierała.

Impreza odbyła się na terenie lasów Nadleśnictwa Konstantynowo, w Dąbrówce. Bieg był wydarzeniem, w którym brały udział całe rodziny – biegły dzieci, ojcowie, a mamy maszerowały z kijami. Wszyscy kibicowali sobie wzajemnie, a na ostatnich metrach trasy otuchy dodawała zawodnikom pani wójt Gminy Dopiewo, Zofia Dobrowolska. Przy pożegnaniu wszyscy umawiali się w tym samym miejscu za rok.

Organizatorami zawodów byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie oraz Nickel Development. Pomocy organizacyjnej udzieliły również Lasy Państwowe, Zakład Usług Komunalnych z Dopiewa, poznański AWF, Gimnazjum z Dopiewa, Ochotnicza Straż Pożarna z Zakrzewa. Wielu sponsorów i partnerów biegów którzy wsparli Bieg o koronę Dąbrówki finansowo i rzeczowo.

Wszystkim Wam bardzo dziękujemy.

nickiel_logo

Rada Sołecka Sołectwa Dąbrówka

paso_logogmina_logozuk_logologo_lasy_panstwoweawf_logogimnazjum_logodecathlon_logologo_algeco

Patronat objęli:

wtk_logomerkury logoepoznan_logo

goniec_dopiewski_logonasz_glos_poznanski_logoecho_dopiewa_logoaktywni

Wyniki