VIII korona Dąbrówki zdobyta.

Nasz bieg to wydarzenie, które na stałe już wpisało się w sportowy kalendarz wielu mieszkańców Gminy Dopiewo i nie tylko. Niewątpliwie jest to powód do dumy - nasza wizytówka.

Co roku staramy się wprowadzać jakieś ulepszenia, zmiany by Was zaskakiwać
i uprzyjemniać udział.

Tradycyjnie każdy, kto ukończył bieg dostał unikatowy medal, który po połączeniu z medalami zdobytymi wcześniej tworzy koronę. W tym roku bieg odbył się z podkreśleniem 100 rocznicy powstania Wielkopolskiego. Rewers medalu nawiązywał do tego wydarzenia oraz na pierwszym kilometrze zawodów można było zobaczyć inscenizację oraz usłyszeć piosenki nawiązujące do Powstania w wykonaniu uczniów szkoły w Dopiewie pod przewodnictwem wice dyrektor szkoły Pani Małgorzaty Rogal-Dropińskiej.

Tradycyjnie nasza impreza rozpoczęła się od rejestracji najmłodszych uczestników biegu.
W zależności od wieku i płci startujący podzieleni zostali łącznie na 14 kategorii. Dodatkowo w tym roku utworzona została kategoria - bieg Polska-Francja. Łącznie w kategoriach dziecięco - młodzieżowych wystartowało 361 zawodników.

Punktualnie w samo południe na linię startu wyszli biegacze. Dystans biegu tradycyjnie wynosił 10km. Trzy minuty później w trasę wyruszyli chodziarze Nordic Walking. Ich celem było pokonanie 7,5km. Zwycięzcą biegu głównego został Piotr Tomczyk z Poznania z czasem 00:37:59, drugi na mecie zameldował się mieszkaniec naszej Gminy - Piotr Majek (00:38:18), sekundę później dobiegł kolejny reprezentant Gminy Dopiewo - Łukasz Ludwiczak ze Skórzewa (00:38:19). Wśród pań pierwsza do mety dobiegła Patrycja Talar z Pobiedzisk (00:39:51), druga była Agata Świątek z Opalenicy (00:43:58), trzecie miejsce zajęła Iwona Zydorczak z Poznania (00:45:55).

W marszu Nordic Walking, niezmiennie od 2011 roku, zwyciężył Ireneusz Lubiatowski z Gubina (00:45:43), drugi na mecie był Roman Woroch z Dopiewa (00:45:45), któremu w tym roku zabrakło zaledwie 2 sekund do zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął Sebastian Rajewski z Piły (00:45:47). Najlepszą kobietą okazała się Agnieszka Mielecka z Gąsawy (00:49:57), drugie miejsce należało do Agaty Kasprzyk z Poznania (00:52:28), natomiast trzecie do Agnieszki Berger z Gubina (00:53:47).

W VIII edycji Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki łącznie wystartowało 415 biegaczy i 159 chodziarzy Nordic Walking. Niezwykle ważne jest to, że bardzo wielu startujących to mieszkańcy naszej Gminy.

Jesteśmy dumni, że organizowana przez nas impreza sportowa nabrała charakteru pokoleniowego, bowiem na trasie można było spotkać dzieci, rodziców i dziadków. Wierzymy, że tegoroczny bieg podobał się zarówno młodszym jak i starszym uczestnikom. Była to kolejna dawka doświadczenia nie tylko dla startujących, ale także dla nas.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom (SP Skórzewo i SP Dopiewo) i współorganizatorom – Gminie Dopiewo Linea deweloper oraz partnerom Castorama Komorniki, Nadleśnictwo Konstantynowo - Lasy Państwowe, Decathlon Komorniki, Cukiernia RAWA, REKA Rubber) za pomoc przy organizacji VIII Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki.

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok w ostatnią niedzielę maja do Dąbrówki!